آزمون یوس چیست؟ صفر تا صد آزمون یوس ترکیه

02632728197 مشاوره و ثبت نام
آزمون یوس
اگر قصد شرکت در آزمون یوس ترکیه را دارید و هیچ اطلاعاتی در مورد شرایط آن ندارید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. آموزشگاه دیار دانش به عنوان یک مرکز تخصصی در زمینه آزمون Yos فعالیت دارد. اطلاعاتی که در این صفحه مطالعه خواهید نمود بر اساس تجربه چندین ساله موسسه دیار دانش می باشد.
آموزشگاه دیار دانش
آموزشگاه دیار دانش

قبولی های سالهای گذشته آموزشگاه دیار دانش در آزمون یوس

توضیحات ویدئویی بسیار جامع مهندس حصاری در مورد آزمون یوس

توضیحات ویدئویی بسیار جامع مهندس حصاری در مورد آزمون یوس
23/10/2023
ویدئو اطلاعات کامل در مورد آزمون یوس

آزمون یوس چیست ؟

آزمون یوس چیست ؟

آزمون یوس، آزمون ورودی دانشگاه های دولتی کشور ترکیه می باشد که هر ساله به صورت متمرکز ( TR YOS ) توسط سازمان سنجش کشور ترکیه  , و همچنین به صورت مستقل توسط هر دانشگاه یرگزار می گردد . 

بودجه بندی آزمون یوس شامل سه درس ( ریاضی ، هندسه و هوش ) می باشد که مجموعا 80 سوال از این سه درس را در مدت زمان 120 دقیقه می بایستی پاسخ دهید .

آزمون یوس مرکزی ( TR YOS )

آزمون یوس

از سال 2023 ، سازمان سنجش کشور ترکیه اقدام به برگزاری یک آزمون جامع و مستقل نمود که کارنامه این آزمون مورد قبول تمامی دانشگاه های دولتی کشور ترکیه می باشد .

این آزمون سه مرحله در طول سال برگزار می گردد که تاریخ آزمون های یوس مرکزی به شرح زیر می باشد ؛

  • مرحله اول آزمون یوس مرکزی در اواخر ژانویه  ( اوایل بهمن ماه ) 
  •  مرحله دوم آزمون یوس مرکزی در اواخر آپریل ( اوایل اردیبهشت ماه )
  •  مرحله سوم آزمون یوس مرکزی در اواخر اکتبر ( اواسط آبان ماه )                                                                                                                                                                         برگزار می گردد .

از لحاظ بودجه بندی هیچ تفاوت ساختاری بین آزمون یوس مرکزی و آزمون های یوس سایر دانشگاه ها وجود ندارد .

تاریخ برگزاری آزمون یوس 2024

آزمون های یوس معمولا از اوایل اردیبهشت تا اواخر خرداد هر سال ادامه دارد .که این آزمون ها به صورت مستقل توسط هر دانشگاه برگزار می گردد ، که معمولا دو هفته پس از برگزاری هر آزمونی ، نتیجه آن آزمون صادر می شود که  پس از انتخاب رشته ، شما در رشته مورد نظرتان در دانشگاه مذکور پذیرفته خواهید شد .

همانگونه که قبل تر ذکر نمودیم آزمون یوس مرکزی در آبان ، بهمن و اردیبهشت هر سال برگزار می شود که شما همزمان با آزمون یوس مرکزی اردیبهشت ماه می توانید در آزمون های یوس مستقل دانشگاه ها نیز شرکت نمایید .

چگونه در آزمون یوس ثبت نام کنیم ؟

تمامی مراحل ثبت نام در آزمون یوس توسط کارشناسان دیار دانش برای شما انجام می شود که برای اطلاعات بشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید .

  • 026-32728197
  • 026-32764081

یک نکته بسیار مهم که قبل از شرکت در آزمون یوس می بایستی مد نظر داشته باشید ، به دست آوردن مهارت و آمادگی لازم برای شرکت و رقابت در آزمون یوس می باشد که آموزشگاه دیار دانش با بهره مندی از برترین مدرسان کشور کلاس های امادگی آزمون یوس را برای شما به صورت آنلاین و حضوری در کرج و تهران برگزار می نماید .

مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون یوس کدام است ؟

آزمون یوس

  • اصل پاسپورت ( حداقل یک سال اعتبار داشته باشد )

  • عکس پرسنلی ( زمینه سفید )

  • پر کردن فرم مشخصات فردی ائم از ( آدرس محل سکونت ، ایمیل ، شماره تماس و.... )

  • دیپلم و ریز نمرات ( الزامی نیست )امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید