آزمون تومر tomer چیست؟+نمونه سوالات آزمون تومر+تاریخ ثبت نام و هزینه ی آزمون تومر

02632728197 مشاوره و ثبت نام
 آزمون تومر tomer

آزمون تومر (TOMER)، آزمون زبان ترکی استانبولی می باشد که تمامی مهاجران اعم از تحصیلی و یا کاری(قانونی) در کشور ترکیه باید آن را بگذرانند. در ادامه این مطلب شما را به صورت کامل با این آزمون آشنا می کنیم

آموزشگاه دیار دانش
آموزشگاه دیار دانش

آزمون تومر چیست ؟

آزمون تومر معیار سنجش وارزیابی زبان ترکی استانبولی شما عزیزان می باشد. تمامی افرادی که قصد مهاجرت ( تحصیلی، کاری) به کشور ترکیه را دارند می بایستی که مدرک تومر را به مقصد مورد نظر خود ارائه دهنذ که با توجه به مقصد تعریف شده سطوح و نمرات مختلفی از آزمون تومر مورد قبول مقصد مربوطه می باشد.
آزمون تومر از چهار بخش ( شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خواندنی تشکیل شده است که مانند آزمون ارزشیابی زبان های مختلف از چهار بخش اصلی زبان تشکیل شده است.
کلمه Tomer  مخفف Turkce Ogretım Merkezı  به معنی مرکز آموزشی زبان ترکی استانبولی است.

آزمون تومر

شرایط آزمون تومر

برای شرکت در آزمون تومر شما می توانید در آزمون تومری که دانشگاه های مختلف برگزار می کنند شرکت کنید و برای این کار تنها نیاز به اسکن صفحه اول پاسپورت، اسکن عکس پرسنلی و یک ایمیل فعال دارید که در آزمون تومر دانشگاه مورد نظر خودتان شرکت کنید.

هزینه آزمون تومر

هزینه آزمون تومر در دانشگاه های مختلف، متفاوت می باشد. اما به طور کلی از 300tl  لیر شروع شده و تا 100 دلار ادامه دارد و این امر بسته به دانشگاهی که شما انتخاب میکنید دارد. البته که قیمت ها در طول اوار مختلف متفاوت می باشد،حتی شما می توانید با توجه به شرایط دانشگاه های ترکیه بدون آزمون تومر وارد دانشگاه شوید و سپس ترم اول شما در دانشگاه فقط دوره هازرلیک خواهد بود و پایان همان ترم میتوانید آزمون تومر دانشگاهی که در آن پذیرفته شده اید را بگذرانید و نمره قبولی خود را اخذ نمایید.

آزمون تومر

هزینه کلاس های آزمون تومر در ترکیه

هزینه کلاس های آمادگی آزمون تومر در کشور ترکیه بسیار بالاتر از هزینه این کلاس ها در داخل کشورمان است ، به همین دلیل اکثر داوطلبان این کلاس ها را در ایران می گذرانند.

در ضمن راندمان آموزش و یادگیری در ایران بسیار بالاتر از کشور ترکیه می باشد. هزینه این کلاس ها در کشور ترکیه به صورت پکیج کامل در حدود هزار دلار و اگر این دوره هارا در ایران بگذرانید کمتر از یک دهم این مبلغ را هزینه خواهید کرد.

زمان آزمون تومر در ایران

زمان برگزاری آزمون تومر هم در ایران همزمان با برگزاری این آزمون در حوزه های کشور ترکیه می باشد که معمولا در شهر هایی مثل ارومیه، تبریز، اردبیل، کرج و تهران برخی دانشگاه ها حوزه امتحانی دارند.

لازم به ذکر است فقط تعداد محدودی از دانشگاه ها حوزه امتحانی در شهر های ایران دارند که قبل از ثبت نام حتما باید به این نکته توجه داشته باشید.

آزمون تومر

ثبت نام آزمون در تهران

برای ثبت نام در آزمون تومر شما می توانید بدون نیاز به مراجعه حضوری و به صورت  تلفنی با کارشناسان آموزشگاه دیار دانش هماهنگی های مربوط را به عمل آورید و ثبت نام خود را انجام دهید. برای ثبت نام شما نیاز به اسکن صفحه اول پاسپورت، یک قطعه عکس پرسنلی اسکن شده و یک ایمیل معتبر و فعال دارید.

نمونه سوالات آزمون تومر

در ادامه این مطالب سری کامل سوالات آزمون تومر دانشگاه مال تپه را به صورت کامل  در دسترس شما عزیزان قرار داده ایم، همانطور که قبلا گفتیم آزمون ترکی استانبولی مثل سایر زبان ها از 4 بخش اصلی زبان یعنی ( خواندن، نوشتاری، گفتاری و شنیداری) تشکیل شده است که نمره هر بخش به صورت جداگانه محاسبه می شود و در مجموع شما حداقل باید موفق به اخذ سطح B1 شده باشید.

نمونه سوالات آزمون تومر دانشگاه مال تپه سال 2021

نمونه سوالات آزمون تومر دانشگاه قاضی

دانلود نمونه سوالات آزمون تومر دانشگاه قاضی

فایل بالا سوالات آزمون تومر را برای شما به همراه پاسخ تشریحی نمایش داده است و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

برگزاری آزمون تومر

آموزشگاه دیار دانش به عنوان نماینده رسمی برگزاری آزمون تومر دانشگاه های کشور ترکیه ( قاضی - آنادولو - مال تپه - کوجاعلی - یوزگات - استانبول و آنکارا ) این آزمون را به صورت آنلاین و حضوری در تهران و کرج برگزار می نماید. این آزمون هر ماه دو بار توسط آموزشگاه دیار دانش در مراکز کرج و تهران برگزار می گردد

مراکز آزمون تومر در تهران

آموزشگاه دیار دانش در غرب تهران و مرکز شهر کرج با داشتن نمایندگی از جانب دانشگاه های ترکیه نمایند رسمی دانشگاه قاضی آنکارا و همچنین دانشگاه آنادولو در شهر اسکی شهیر برای برگزای آزمون تومر می باشد.

آزمون تومر آنلاین

با ظهور ویروس منحوس کرونا و اپیدمی این ویروس در سراسر جهان بسیاری از آزمون های معتبر بین المللی یا لغو شدند و یا به تعویق افتادند که آزمون تومر هم ازین قاعده مستثنا نبوده است. با همه ی این مصائب برخی دانشگاه های کشور ترکیه تصمیم گرفتند تا آزمون تومر خود را به صورت آنلاین برگزار کنند و در همان تاریخ های قبلی خود که دو مرتبه در هر ماه بوده آزمون خود را به صورت آنلاین برگزار کردند.

آزمون تومر

چگونه در آزمون آنلاین تومر شرکت کنیم ؟

تقریبا به همون شکل آزمون تومر حضوری می باشد با این تفاوت که شما می توانید در منزل خود و از پشت رایانه خود در آزمون شرکت کنید. ترتیب شرکت در آزمون به این شکل می باشد که ممتحن مربوطه آزمون شما یک گروه در واتساپ تشکیل داده  و لینک ورود به آزمون را در آن گروه قرار می دهد و شما با نام کاربری و پسووردی که هنگام ثبت نام دریافت کرده اید وارد امتحان می شوید.

منابع آزمون تومر

منابع آموزشی زیادی برای آمادگی آزمون تومر وجود دارید که مهم ترین و پر کاربرد ترین انها کتاب های هیتیت Hitit  می باشد که این کتاب ها در سه جلد به شما آموزش داده  می شود، بعد از آن کتاب های yediIklim  پرکاربرد ترین منابع برای آمادگی آزمون تومر می باشد. لازم به ذکر است که شما برای آمادگی آزمون تومر به هیچ وجه نمیتوانید به صورت خودخوان به کسب نمره قبولی برسید و حتما باید از طریق  یک استاد باتجربه با پیچ و خم آزمون تومر آشنایی بدست آورید.

آزمون تومر

 در نهایت شما برای کسب موفقیت در آزمون تومر نیاز به یک مرکز قابل اعتماد دارید تا تمام امور مربوط به آزمون تومر را برای شما انجام دهد و آموزشگاه دیار دانش با افتخار در خدمت گزاری برای شما عزیزان حاضر می باشد.

 


 • آزمون تومر چیست ؟

  آزمون ارزشیابی سطح زبان ترکی استانبولی برای تحصیل و کار در کشور ترکیه

 • چند نوع مدرک تومر داریم ؟

  دو نوع    1. سرتیفیکا     2. دیپلما


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
 • هلیا
  تاریخ برگزاری آزمون تومر کی هست
  • آزمون تومر هر ماه دو بار توسط دانشگاه های مختلف برگزار می گردد

 • ومین
  هزینه ثبت نام آزمون تومر چقدره؟
  • هزینه ثبت نام آزمون تومر دانشگاه های مختلف متفاوت می باشد ، بسته به دانشگاه مد نظرتان

تماس بگیرید