X
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

دانشگاه کارول داویلا + شرایط پذیرش و شهریه ها Carol Davila University

02632728197 مشاوره و ثبت نام
دانشگاه کارول داویلا
آموزشگاه دیار دانش
آموزشگاه دیار دانش

اگر قصد تحصیل دندانپزشکی در رومانی را دارید، لازم است بدانید که دانشگاه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی کارول داویلا در بخارست از جمله قدیمی‌ترین دانشگاه‌های پزشکی رومانی است که در سال 1857 توسط یک پزشک مهاجر به نام کارول داویلا تاسیس گردید. این دانشگاه در سال 1989 تبدیل به یک دانشگاه دولتی همراه با استقلال مالی و علمی گردید. 
این دانشگاه فرصت‌های عالی را در زمینه تحصیل در رشته‌های علوم پزشکی برای دانشجویان فراهم نموده است. مدرک این دانشگاه در بسیاری از کشورها من جمله کانادا، استرالیا، کشورهای اتحادیه اروپا، ایالات متحده آمریکا و... دارای اعتبار بالایی می‌باشد. 
شایان ذکر است که این دانشگاه در اتحادیه دانشگاه‌های اروپا (EUA) گواهی و دلیلی بر جایگاه و مقام بلند این دانشگاه و هم‌چنین کیفیت آموزشی آن است. 
برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره می‌توانی با کارشناسان مجموعه دیار دانش ارتباط بگیرید و از مراحل و زمان آزمون و تحصیل در رشته‌های پزشکی دانشگاه کارول داویلا اطلاعات جامع‌تری کسب نمایید. 

آشنایی با دانشکده‌های دانشگاه کارول داویلا

دانشگاه کارول داویلا
دانشگاه کارول داویلا متشکل از چندین دانشگاه است که آموزش در این مجموعه آموزشی عمدتا به زبان رومانیایی می‌باشد اما در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز فراهم است. امکانات پیشرفته آموزشی و پژوهشی همچون آزمایشگاه‌های به روز، کتابخانه‌های غنی، بیمارستان‌های آموزشی و.. نیز ایجاد گردیده است. 
دانشکده‌های این دانشگاه عبارتند از:
•    دانشکده پزشکی
•    دانشکده داروسازی
•    دانشکده دندانپزشکی
•    دانشکده مامایی و پرستاری

دانشکده پزشکی 
دانشکده پزشکی در 4 اکتبر سال 1903 افتتاح شد. افتتاح این ساختمان تاثیر بسیاری در پیشبرد عملکرد آزمایشگاه‌ها و فعالیت‌های آموزشی داشته است از این رو در تکامل آموزش پزشکی در رومانی بسیار موثر بوده است. 
برنامه تحصیلی این دانشگده به دو زبان انگلیسی و رومانیایی است و صدها دانشجو را به سمت خود جلب می‌نماید. طول دوره تحصیل پزشکی 6 سال است که 3 سال اول به صورت تئوری و 3 سال آخر به صورت بالینی یا عملی می‌باشد. دانشجویان در این دوره مجاز به کار نیز می‌باشند. 
دانشکده دندانپزشکی
دانشکده دندانپزشکی به سه قسمت دندانپزشکی، تکنیک دندانپزشکی و پرستار ثبت شده در دندانپزشکی تقسیم می‌گردد که تحصیل هر یک از این سه مورد به مدت زمان سه سال تحصیلی زمان می‌برد. 
دانشکده داروسازی
دانشکده داروسازی در سال 1858 شکل گرفت که شامل موضوعات جدیدی همچون انفورماتیک، داروسازی گیاهی، پیشگیری دارویی، داروسازی بالینی، آسیب شناسی، فوریت‌های پزشکی و.. می‌باشد و حدود 30 ساعت در هفته با هدف بهبود برنامه آموزشی تعیین گردیده است. 
دانشکده مامایی و پرستاری
دانشکده مامایی و پرستاری در سال 2005 تاسیس گردید که به عنوان چهارمین دانشکده در کنار سایر دانشکده‌های دانشگاه کارول داویلا قرار گرفته است. مدت زمان تحصیل در دانشکده مامایی 4 سال و در دانشگده پرستاری نیز 4 سال می‌باشد. 

آزمون ، شرایط و مدارک پذیرش دانشگاه کارول داویلا

دانشگاه کارول داویلا

آزمون پذیرش دانشجو در دو ماه و در دو نوبت اردیبهشت و مرداد ماه برگزار می‌گردد. نوبت اول برای کسانی است که فارغ التحصیل دبیرستان هستند. تعداد صندلی‌های دانشگاه با تصویب وزارت آموزش و پرورش و توسط سنای دانشگاه اعمال می‌گردد که برای سال 2024 تا 2025 تعداد 150 صندلی برای هر ترم اول و دوم تعیین گردیده است. 
نحوه پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی و انواع فعالیت‌های شخصی دانشجو اعمال می‌گردد. داشتن مدرک دیپلم دبیرستان معتبر ضروری است. در طول تحصیل، دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌گردند. 

مدارک درخواست پذیرش از دانشگاه کارول داویلا

از دیگر مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
1.    کارت شناسایی
2.    گذرنامه معتبر
3.    نمرات دبیرستان و ترجمه رسمی به زبان رومانیایی
4.    گواهی نامه بین المللی مهارت زبان
5.    گواهی سلامت معتبر
6.    رسید پرداخت 1000 لئو رومانی برای رسیدگی به پرونده

شرایط پذیرش دانشگاه کارول داویلا

دانشگاه کارول داویلا

برای پذیرش و ورود به دانشگاه کارول داویلا رومانی باید متقاضیان شرایطی را داشته باشند:
•    متقاضیان باید دوره دبیرستان و دورس فیزیک، شیمی و زیست را گذرانده باشند. 
•    تسلط به زبان انگلیسی داشته باشند.
•    از تمکن مالی برخوردار باشند.
•    بیماری‌های مسری، روانی و جسمی نداشته باشند. 

آزمون ورودی پزشکی دانشگاه کارول داویلا

برای تحصیل در رشته پزشکی در رومانی در دانشگاه کارول داویلا، لازم است دانشجویان به زبان انگلیسی صحبت کنند. دانشجویانی که پذیرفته شده‌اند، باید در آزمون انگلیسی پزشکی شرکت کنند. دانشجویانی که در این آزمون قبول نشوند، مبلغ شهریه واریز شده را پس می‌گیرند و غیر قابل قبول تعیین می‌شوند. برای شرکت در آزمون زبان انگلیسی پزشکی، دانشجویان باید مبلغ 300 یورو به عنوان مالیات غیر قابل استرداد پرداخت نمایند. 

شهریه های دانشگاه کارول داویلا

دانشگاه کارول داویلا

شهریه دوره تحصیلی دندانپزشکی در دانشگاه کارول داویلا 8000 یورو در سال است. نحوه پرداخت شهریه به روش‌های گوناگونی قابل اعمال است. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا، قبل از درخواست ویزا، باید شهریه سال اول را از طریق انتقال بانکی به حساب دانشگاه پرداخت نمایند. این دانشگاه به دانشجویان سطح عالی بورسیه نیز می‌دهد. 

تخصص پزشکی یا رزیدنتی در دانشگاه کارول داویلا
رزیدنتی در دانشگاه کارول داویلا شامل چندین دوره می‌باشد که حدود 3 تا 5 سال به طول می‌انجامد. امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
  • رژان
    دانشگاه کاروا داویلا مورد تایید وزارت بهداشت ایران هست؟
    • مدیر سایت

      بله

تماس بگیرید