X
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

تحصیل دندانپزشکی در قبرس + شهریه و هزینه های زندگی

02632728197 مشاوره و ثبت نام
رشته دندانپزشکی در قبرس
آموزشگاه دیار دانش
آموزشگاه دیار دانش

اگر قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در قبرس شمالی و جنوبی را دارید، از آموزشگاه دیار دانش که یکی از بهترین آموزشگاه‌ها در کرج می‌باشد، کمک و راهنمایی بگیرید. این مجموعه ضمن راهنمایی و مشاوره‌های رایگان، در حوزه اخذ پذیرش دندانپزشکی، ویزای تحصیلی قبرس و..  نیز فعالیت می‌نماید و در طول این مسیر همراه شما است. 
در صورتی که سوالاتی همچون هزینه تحصیل دندانپزشکی در قبرس، مزایای دندانپزشکی در قبرس، آشنایی با بهترین دانشگاه‌های قبرس برای تحصیل، نوع آزمون ورودی برای تحصیل در این رشته و.. ذهن شما را مشغول کرده است، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا به پاسخ سوال‌هایتان دست یابید. 
تحصیل در رشته دندانپزشکی در قبرس یک گزینه منحصر به فرد است و با توجه به اینکه دارای مزایای بسیاری می‌باشد، سالانه بر تعداد دانشجویان بین المللی دانشگاه‌های این کشور افزوده می‌شود. 

شرایط ورود به رشته دندانپزشکی در قبرس

تحصیل دندانپزشکی در قبرس
تحصیل دندانپزشکی در کشور قبرس در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا انجام می‌شود. این رشته تحصیلی شامل جراحی دندان، دندانپزشکی عمومی، ایمپلنتولوژی و متخصص جراحی فک، دهان و صورت می‌باشد که از جمله رشته‌های پرطرفدار این حوزه تحصیلی است. 
به طور کلی، تحصیل در رشته دندانپزشکی در قبرس شمالی به نسبت قبرس جنوبی از مزایای بیشتری برخوردار است؛ هزینه‌های معقول‌تری را شامل می‌شود و نیازی به دریافت ویزا ندارد. 
مدت زمان تحصیل در قبرس جنوبی حدود 6 سال است که باید در هر مقطع تعداد مشخصی واحد با نمره قبولی گذرانده شود. در مقطع کارشناسی، اطلاعات مربوط به بهداشت دهان و دندان آموزش داده می‌شود. در مقطع ارشد، به صورت تخصصی‌تر به مطالعه رشته خود می‌پردازند و در مقطع دکترا، به مرحله یادگیری عملی و تسلط بر کلیه مباحث دندانپزشکی دست می‌یابند. 
داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره 6 از جمله موارد ضروری برای تحصیل در رشته دندانپزشکی می‌باشد. برای تحصیل در دانشگاه‌های قبرس، نیازی به آزمون ورودی نمی‌باشد و بورسیه به عنوان تخفیف از شهریه برای دانشجویان ممتاز ارائه می‌گردد. 


دانشگاه‌های دندانپزشکی در قبرس

تحصیل دندانپزشکی در قبرس
به طور کلی به نسبت سایر کشورهای اروپایی، دانشگاه‌های قبرس دارای رتبه بالایی نیستند اما شایان ذکر است که تحصیل دندانپزشکی در قبرس جنوبی از اعتبار بالاتری برخوردار است. 
دانشگاه نیکوزیا، Near East University Faculty of Medicine و دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) از جمله بهترین دانشگاه‌های دندانپزشکی در قبرس می‌باشند که سالانه تعداد بسیار زیادی دانشجو را جذب می‌نمایند. 
دانشگاه نیکوزیا از اعتبار بالایی برخوردار است و مورد تایید اتحادیه اروپا نیز می‌باشد. این دانشگاه، رشته دندانپزشکی را در طی 6 سال و به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد. 
دانشگاه Near East در پایتخت قبرس شمالی قرار گرفته است و از امکانات و تجهیزات کامل در مقاطع مختلف برخوردار است. 
دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) دارای 11 دانشکده است و تحصیل در آن به دو زبان انگلیسی و ترکی می‌باشد. 

کدام دانشگاه‌های پزشکی قبرس مورد تایید وزارت بهداشت است؟

هیچ یک از دانشگاه های کشور قبرس مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیستند حتی دانشگاه Near east پس بسیار مراقب باشید که در دام شیادان و کلاه برداران گرفتار نشوید

مدارک لازم برای تحصیل دندانپزشکی در قبرس

تحصیل دندانپزشکی در قبرس

مدارک تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه‌های قبرس ممکن است براساس نوع دانشگاه متفاوت باشد اما به طور کلی مدارک مورد نیاز عبارتند از:
•    کپی پاسپورت دانشجو با اعتبار 6 ماهه
•    ترجمه رسمی تمامی مدارک تحصیلی
•    ترجمه رسمی شناسنامه
•    عکس رنگی
•    مدرک زبان
•    انگیزه نامه
•    توصیه نامه

شهریه دندانپزشکی در قبرس

تحصیل دندانپزشکی در قبرس

میزان شهریه رشته دندانپزشکی در قبرس براساس مقطع تحصیلی، نوع تخصص، دانشگاه مورد نظر متغیر است. به طور کلی، شهریه دندانپزشکی در قبرس به نسبت دیگر کشورها کمتر است. به عنوان نمونه هزینه تحصیل دندانپزشکی در مقطع عمومی از 7 هزار یوروشروع شده و تا 12 هزار یورو در سال ادامه دارد .
به نسبت رشته‌های پزشکی، تحصیل در رشته دندانپزشکی بسیار مناسب‌تر است. نوع بورسیه در نظر گرفته شده برای دانشجویان رشته دندانپزشکی این است که تنها برای دانشجویان ممتاز که نمرات بالا و سوابق درخشانی دارند، اعمال می‌گردد و می‌توانند از تخفیفاتی در شهریه استفاده نمایند اما بورسیه بدین معنا که از ابتدا شامل شود در دانشگاه‌های قبرس وجود ندارد. 
 

هزینه‌های زندگی در قبرس

هزینه‌های زندگی در قبرس به نسبت سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین‌تر است. به طور کلی هزینه زندگی به طور سالیانه حدود 9000 یورو می‌باشد. لازم است در ابتدا راجع به امکان تامین هزینه تحصیل و هزینه زندگی اندیشیده شود و سپس اقدامات انجام گیرد. 
آشنایی با دیگر رشته‌های علوم پزشکی در قبرس
در کنار امکان تحصیل در رشته دندانپزشکی در قبرس، رشته‌های داروسازی، پزشکی و پرستاری نیز مورد توجه قرار می‌گیرند. رشته‌های پزشکی و زیرشاخه‌های آن به دلیل اینکه دارای کلیت مشابهی هستند، اصول کلی یکسانی دارند. 
تحصیل داروسازی در قبرس
افرادی که متقاضی تحصیل در رشته داروسازی هستند، لازم است بدانند که تحصیل در این رشته نیاز به مدرک آیلتس 6.5 دارد، تحصیل 5 سال طول می‌کشد و به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. دانشجویان متقاضی این رشته، در پایان کار خود، باید در آزمون دو مرحله‌ای وزارت بهداشت قبرس نمره قبولی کسب نمایند.  
تحصیل پزشکی در قبرس
تحصیل پزشکی حدود 4 تا 6 سال زمان می‌برد که لازم یک دوره پیش پزشکی را به منظور آشنایی با این رشته بگذرانند که 3 تا 6 ماه زمان می‌برد. شرط معدل برای امکان تحصیل در این رشته وجود دارد و معدل 14 حداقل معدل تعیین شده می‌باشد. 
تحصیل پرستاری در قبرس
تحصیل در رشته پرستاری 4 سال زمان میبرد که متقاضیان بدون نیاز به معادلسازی می‌توانند مشغول به کار شوند. تحصیل در این رشته نیاز به مدرک زبان با نمره 6 دارد. 
تحصیل دندانپزشکی در قبرس

شرایط اخذ ویزای تحصیلی قبرس

برای ورود به کشور قبرس و تحصیل در آن نیاز است تا ویزای تحصیلی قبرس اخذ شود. برای اخذ ویزای تحصیلی لازم است از یک مرکز متخصص کمک گرفت. مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی در قبرس عبارتند از:
1.    پاسپورت
2.    عکس
3.    مدرک زبان آیلتس 6.5
4.    دیپلم 12 ساله به همراه ترجمه رسمی
5.    نامه تمکن مالی
6.    گواهی سلامت
7.    بیمه دانشجویی
8.    فرم تکمیل شده درخواست ویزا
9.    گواهی عدم سو سابقه
10.    انگیزه نامه
مزایای تحصیل در رشته دندانپزشکی در قبرس
•    هزینه مقرون به صرفه
•    کیفیت بالای آموزش
•    فرهنگ غنی
•    موقعیت جغرافیایی مناسب
•    امکان کار پس از فارغ التحصیلی
•    امنیت بالا
•    شرایط آب و هوایی مناسب
•    وجود دانشگاه‌های معتبر
•    تحصیل به زبان انگلیسی
سخن پایانی
تحصیل دندانپزشکی در قبرس از جمله گزینه‌های جذابی است که متقاضی بدون آزمون ورودی امکان تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را کسب می‌نماید. دانشگاه‌های دندانپزشکی قبرس شمالی و جنوبی دارای امکانات و تجهیزات بسیاری می‌باشند. 
آموزشگاه دیار دانش با سابقه درخشان امکان مشاوره و راهنمایی شما عزیزان برای تحصیل در قبرس و انتخاب بهترین مسیر را برایتان فراهم می‌نماید. 
 امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید
تحصیل دندانپزشکی در قبرس