X
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

دانشگاه خاور نزدیک (NEU) یا نیر ایست + شهریه ها و شرایط پذیرش

02632728197 مشاوره و ثبت نام
دانشگاه خاور نزدیک (NEU) نیر ایست
آموزشگاه دیار دانش
آموزشگاه دیار دانش

آموزشگاه دیار دانش با بیش از دهه‌ها سابقه، پرونده موفق بسیاری را در کارنامه اخذ پذیرش دانشگاه‌ها به ویژه در قبرس دارد. دانشگاه NEU قبرس شمالی که با نام نیرایست یا خاور نزدیک نیز شناخته می‌شود، یکی از برترین دانشگاه‌های این کشور است که از شرایط تحصیلی بسیار ساده‌ای برخوردار است. این دانشگاه هم‌چنین مورد تایید وزارت بهداشت است و شرایط بسیار آسانی برای اخذ پذیرش تحصیلی در نظر گرفته است. 
این رویای بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور است که بدون آزمون ورودی وارد دانشگاه با شرایط آموزشی باکیفیت ، امکانات بالا، تنوع در رشته‌های تحصیلی و.. شوند. دانشگاه نیرایست یا خاور نزدیک از این شرایط برخوردار است. 
معرفی دانشگاه خاور نزدیک (NEU)

دانشگاه خاور نزدیک (NEU)
دانشگاه Cyprus Near East University یا خاور نزدیک در نیکوزیا پایتخت قبرس شمالی واقع شده است. این دانشگاه، فرصت‌های گسترده تحصیلی برای مقاطع کارشناسی و تکمیلی را فراهم نموده است.
این دانشگاه در سال 1988 تاسیس گردید و دارای 20 دانشکده می‌باشد. بیش از 27000 دانشجو در این موسسه آموزشی در حال تحصیل و فعالیت می‌باشند. اولین و تنها دانشکده پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی در قبرس شمالی متعلق به این دانشگاه می‌باشد. 
امکانات دانشگاه خاور نزدیک
دانشگاه خاور نزدیک پیشرفته‌ترین رایانه جهان را برای انجام تحقیق و تفحص در ابعاد گسترده پشتیبانی می‌کند. بزرگ‌ترین کتابخانه با بیش از میلیون‌ها مقاله و کتاب الکترونیکی متغلق به این دانشگاه است. 
از دیگر امکانات آن می‌توان به زمین ورزشی، فروشگاه، رستوران، کافه، مراکز بهداشتی، کلوپ دانشجویی، بیمارستان، استخر، بانک، رادیو و تلویزیون اشاره نمود. این دانشگاه به دلیل پیشرفت‌های بسیاری که داشته تبدیل به بزرگ‌ترین موسسه آموزشی در قبرس شده است. 
انواع دانشکده‌های دانشگاه خاور نزدیک نیکوزیا

دانشگاه خاور نزدیک (NEU)
دانشگاه خاور نزدیک دارای 20 دانشکده می‌باشد که در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می‌پذیرد. شایان ذکر است که از میان انواع دانشکده‌ها، دانشکده پزشکی و دندانپزشکی از جمله تخصصی ترین دانشکده‌ها در سراسر اروپا به شمار می‌آیند.  دانشکده‌ها عبارتند از: 
1.    دانشکده آموزشی آتاتورک
2.    دانشکده معماری
3.    دانشکده هنر و علوم
4.    دانشکده مهندسی عمران و محیط‌زیست
5.    دانشکده علوم ارتباطات
6.    دانشکده دندانپزشکی
7.    دانشکده اقتصاد
8.    دانشکده مهندسی
9.    دانشکده هنرهای زیبا و طراحی
10.    دانشکده علوم بهداشتی
11.    دانشکده حقوق
12.    دانشکده پزشکی
13.    دانشکده پرستاری
14.    دانشکده آموزش از راه دور
15.    دانشکده هنرهای نمایشی
16.    دانشکده داروسازی
17.    دانشکده علوم ورزشی
18.    دانشکده الهیات
19.    دانشکده گردشگری
20.    دانشکده دامپزشکی

تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک (NEU)

دانشگاه خاور نزدیک (NEU)

تحصیل در تمامی مقاطع دانشگاه خاور نزدیک امکانپذیر است. دوره کارشناسی در این دانشگاه 4 سال، کارشناسی ارشد 2 سال و دکترا 3 تا 4 سال طول می‌کشد. 
هیچ الزامی برای داشتن مدرک زبان انگلیسی به منظور تحصیل در این دانشگاه وجود ندارد. پیش از تحصیل با گذراندن یک دوره زبان، مشکل برطرف می‌گردد. برای ور.د به دانشگاه خاور نزدیک (NEU) هیچ نیازی به شرکت در آزمون یوس نمی باشد.
 

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک (NEU)
برای اخذ پذیرش دانشگاه، مدارک زیر باید ارائه شود:
•    فرم درخواست پرشده و امضاشده
•    آخرین مدرک تحصیلی
•    فتوکپی گواهی شناسایی مانند پاسپورت
•    توصیه نامه از آخرین موسسه آموزش عالی 
•    کپی کارنامه تحصیلی و ریزنمرات
•    کپی مدرک زبان انگلیسی 
•    ۲ قطعه عکس به‌اندازه گذرنامه 
•    گواهی تمکن مالی 
 

تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه نیرایست

دانشگاه خاور نزدیک (NEU)

تحصیل در مقطع کارشناسی، 4 سال زمان می‌برد. زبان تحصیل برای بیشتر دروس، انگلیسی است. هزینه تحصیل در این مقطع، بدون اعمال بورسیه 5600 یورو و با اعمال بورسیه 2800 یورو می‌باشد. نکته جالب توجه این است که برنامه‌هایی که به زبان ترکی تدریس می‌شوند به نسبت زبان انگلیسی از هزینه کمتری برخوردار است. در مقطع کارشناسی دانشگاه خاور نزدیک می‌توانید از طریق دریافت بورسیه تحصیلی، هزینه‌های خود را کاهش دهید. 
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه نیرایست
مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 2 ساله است این امر در صورتی که به زبان ترکی تدریس شود 1 ساله است و هزینه آن برای هر نیمسال یا سمستر تحصیلی، 3625 یورو می‌باشد. 
تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه نیرایست
مدت زمان دوره دکترا در دانشگاه NEU حدود 3 تا 4 سال است که دارای 5 دانشکده می‌باشد. به عنوان نمونه برای رشته دندانپزشکی به ازای هر سمستر، مبلغ 2219 یورو، هزینه شهریه می‌باشد. 

هزینه تحصیل در دانشگاه NEU خاور نزدیک

دانشگاه خاور نزدیک (NEU)

تمامی دانشجویان بین المللی دانشگاه خاور نزدیک مشمول 50 درصد بورسیه می‌باشند. هزینه تحصیل در تمامی رشته‌های کارشناسی، با اعمال بورسیه 2800 یورو می‌باشد. هزینه تحصیل در مقطع دکترا بر حسب نوع رشته تحصیلی متفاوت می‌باشد. 
بورسیه تحصیلی داشنگاه خاور نزدیک
دانشگاه نیرایست، در کنار برگزاری کلاس‌های باکیفیت، برنامه بورسیه و تخفیف را نیز برای دانشجویان درنظر دارد. این موارد برای کمک به تامین هزینه‌های تحصیلی می‌باشد. 
1-    تخفیف اعضای خانواده که این امر در صورتی است که خواهر و برادری که همزمان در دانشگاه مشغول به تحصیل باشند، از تخفیف 15 درصدی برخوردار می‌باشند. 
2-    بورسیه تحصیلی ورزشکاران برای دانشجویان فعال در باشگاه‌های ورزشی اعمال می‌گردد. 
آزمون اخذ پذیرش دانشگاه نیرایست

دانشگاه خاور نزدیک (NEU)
دانشگاه نیرایست، آزمون ورودی خاصی برای پذیرش برگذار نمی‌کند و با معدل دیپلم می‌توانید اقدام نمایید. در صورتی که موفق به کسب معدل دیپلم نشده‌اید می‌توانید از طریق آزمون‌های معتبر همچون  SAT ، فرصت دیگری برای خود مهیا سازید. 
جمع بندی
دانشگاه خاور نزدیک با برخورداری از ویژگی‌هایی همچون فرصت تحصیلی خوب، شرایط پذیرش ساده، فضای فرهنگی جذاب، امکانات بسیار خوب و متنوع و.. به دانشجویان خود کمک می‌کند تا در حوزه شخصی و حرفه‌ای پیشرفت نمایند. اگر چنانچه سوالی راجع به دانشگاه نیرایست دارید، می‌توانید با کارشناسان آموزشگاه دیار دانش ارتباط و مشاوره بگیرید.
 امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید