X
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

آزمون تلک TELC

02632728197 مشاوره و ثبت نام
آزمون تلک TELC
آموزشگاه دیار دانش
آموزشگاه دیار دانش

اگر در فکر مهاجرت به آلمان برای تحصیل، اشتغال و کسب درآمد هستید، پیشنهاد می‌کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید. 
آموزشگاه دیار دانش خدمات ثبت نام آزمون تلک در ترکیه را به متقاضیان ارائه می‌دهد. برای دریافت خدمات مشاوره رایگان راجع به آزمون، انتخاب تاریخ آزمون و... با مشاوران آموزشگاه ارتباط بگیرید. 
آزمون تلک که مخفف عبارت(The European Language Certificates)  است از جمله آزمون‌های استاندارد بین المللی است که یکی از پیش نیازهای ضروری برای مهاجرت کاری یا ادامه تحصیل در اروپا می‌باشد. مرکز Telc GmbH یک موسسه غیر انتفاعی ارائه دهنده آزمون زبان است که در شهر فرانکفورت آلمان مستقر است.
این آزمون به زبان‌های مختلفی همچون انگلیسی، روسی، لهستانی، عربی، اسپانیایی، آلمانی، ترکی، فرانسوی، ایتالیایی و پرتغالی برگزار می‌گردد. این امتحانات در چهارچوب مشترک مرجع اروپایی زبان‌ها برای سنجش انواع مهارت‌ها ارائه می‌گردد. 
آزمون TELC مهارت‌های نوشتن، خواندن، صحبت کردن و درک مطلب را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. ما در ادامه این مقاله از وب سایت آموزشگاه دیار دانش به بررسی مفصل آزمون تلک، نحوه ثبت نام، شرکت در آزمون و سطوح مختلف آن می‌پردازیم. 

آزمون تلک
آزمون تلک آلمانیTELC چیست؟

یکی از آزمون‌های مهم تعیین سطح زبان آلمانی، آزمون تلک است که مدرک آن مورد تایید سفارت آلمان و کلیه دانشگاه‌های آلمان می‌باشد. این آزمون از دو بخش کتبی و شفاهی تشکیل شده است که هر یک دارای قسمت‌های مخصوص و مدت زمان خاصی می‌باشد. این آزمون در بیش از 3000 مرکز در سراسر جهان برگزار می‌گردد که سطح زبان آلمانی را نشان می‌دهد. 
مهارت‌های مورد ارزیابی آزمون تلک
در این آزمون، مهارت‌های مختلفی همچون خواندن، نوشتن، مکالمه، شنیداری و درک مطلب مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و نمره دقیقی در هر بخش به افراد داده می‌شود تا سطح زبان آلمانی به طور دقیق تعیین گردد. 
 

مدت زمان اعتبار آزمون تلک آلمانی

یکی از موارد بسیار مهم در آزمون تلک این است که مدرک آن تا چه زمانی اعتبار دارد. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این آزمون همانند سایر آزمون‌های زبان آلمانی همچون گوته از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است و مدت زمان اعتبار آن مادام العمر می‌باشد بدین معنا که هر زمانی که تمایل داشته باشید می‌توانید به دانشگاه‌ها و یا مراکز کاری ارائه نمایید. با این حال برخی از مراکز آموزشی، اعتبار آن را 2 تا 5 سال تعیین می‌نمایند. از این رو لازم است راجع به قوانین مقصد مورد نطرتان اطلاعات کافی داشته باشید. 
سطوح آزمون تلک TELC
از جمله موارد مهم آزمون تلک، توجه به سطوح برگزاری آزمون است که شامل سطوح مختلفی می‌باشد. 
سطح A1
این سطح ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین سطح زبان آلمانی است که از طریق یادگیری این سطح، می‌توان به آسانی خود را به دیگران معرفی نمود. این سطح از زبان برای افرادی که قصد مهاجرت دارند، مناسب و کافی است. 
سطح A2
این سطح از آزمون زبان آلمانی تلک، برای کسانی مناسب است که هدف ارتقا و پیشرفت زبان آلمانی را دارند و تا زمانی ادامه می‌یابد که فرد می‌تواند در مورد موضوع غیر تخصصی صحبت نماید. افرادی که در این سطح هستند در مورد موضوعات مختلف به مباحثه می‌پردازند. 

آزمون تلک
سطح B1
ارائه مدرک آزمون زبان آلمانی تلک در سطح B1 ، از جمله مواردی است که برای مهاجرت و دریافت اقامت به کشور آلمان دریافت می‌کنند. این سطح برای دانشجویان و بسیاری تخصص‌ها مناسب است. 
سطح B2
در این سطح، تمامی 4 مهارت به شکل پیشرفته‌ای مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد و هیچ گونه محدودیت سنی ندارد. این سطح از زبان برای پزشکان و پرستارانی که قصد مهاجرت دارند ، ضروری است. 
سطح C1
این سطح از زبان برای کسانی که قصد دریافت ویزا یا اقامت دائم را دارند ضروری است. سطح C1 به عنوان سطح پیشرفته در زبان آلمانی شناخته می‌شود. 
سطح C2
میزان مهارت در این سطح برای کسانی است که هیچ گونه محدودیتی در درک مقالات علمی پژوهشی ندارند و زبان آلمانی را به طور کامل فرا گرفته‌اند. 
نکات مهم آمادگی آزمون تلک
توجه به نکات مهم برای آمادگی آزمون تلک سبب می‌شود تا مراحل را با موفقیت پیش ببرید. از این رو در ادامه به بررسی این موارد و الزامات آزمون تلک می‌پردازیم.
آزمون کتبی 
یکی از بخش‌های مهم، آزمون کتبی است که شامل بخش شنیداری، نوشتاری و درک مطلب می‌باشد. در هریک از این سه بخش میزان توانایی افراد در هنگام خواندن، نوشتن و شنیدن مطلب ارزیابی می‌گردد. 
آزمون شفاهی 
این آزمون بین دو داوطلب به مدت 15 دقیقه انجام می‌شود که سطح زبان افراد در گروه‌های مختلف قرار می‌گیرد. براساس برگه‌ای که به فرد داده می‌شود لازم است بتواند مکالمه درست و دقیقی با طرف مقابل انجام دهد. این بخش شامل انتخاب موضوع، حل مساله و بحث آزاد می‌باشد. 

آزمون تلک
نحوه ثبت نام در آزمون تلک

حدود 2 تا 3 هفته قبل از تاریخ آزمون باید در آزمون تلک ثبت نام انجام شود. لازم است روز آزمون، داوطلب مدارک شناسایی به همراه عکس به همراه خود داشته باشد. با توجه به اینکه این آزمون در ایران برگزار نمی‌گردد، از این رو متقاضیان به کشور ترکیه سفر می‌کنند. 


هزینه ثبت نام در آزمون TELC چقدر است؟


از دیگر موارد مهم بررسی شرایط آزمون، هزینه آزمون تلک می‌باشد. شایان ذکر است که هزینه آزمون تلک آلمانی براساس پارامترهایی همچون نوع زبان، سطح زبان و کشور محل برگزاری آن تعیین می‌گردد. به طور کلی هزینه آزمون بین 149 تا 200 یورو می‌باشد. 

آزمون تلک
 

مراکز برگزاری آزمون تلک


آزمون زبان تلک در بیش از 3000 مرکز امتحانی دنیا برگزار می‌گردد که در کشورهای مختلف همچون اسپانیا، پرتغال، آلمان، لهستان، مجارستان و.. انجام می‌شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به مراکز آزمون زبان آلمانی تلک می‌توانید به سایت رسمی آزمون تلک مراجعه نمایید. 
نتایج آزمون تلک
نتایج آزمون زبان تلک به مدت 4 تا 6 هفته بعد از برگزاری آزمون اعلام می‌گردد و در سایت رسمی تلک قابل مشاهده می‌باشد. امتیاز این آزمون 300 است که 225 امتیاز آزمون کتبی و 75 امتیاز آزمون شفاهی دارد. شرط قبولی داشتن حداقل 60 نمره قبولی آزمون کتبی و شفاهی است. 
قبولی در آزمون تلک
برای قبولی در آزمون زبان تلک شرکت در دوره‌ها و کلاس‌های آموزشی و کمک گرفتن از مربی بسیار تعیین کننده است. در این میان، مطالعه کتاب‌های آموزشی نیز سبب می‌شود تا سطح دانش خود را افزایش دهید. از طریق آشنایی کلی با آزمون و دانستن تاثیر هر قسمت از آزمون، می‌توان نقاط ضعف و قدرت خود را شناخت و برای آزمون، آمادگی بیشتری کسب نمود. 
برخی از کتاب‌های آموزشی عبارتند از:
mit Erfolg zu telc Deutsch B2 Übungsbuch 
mit Erfolg zu telc Deutsch B2 Testbuch 
telc B2 Deutsch
مدت زمان آزمون تلک

آزمون تلک
هر یک از بخش‌ها در آزمون تلک دارای زمان مشخصی است. 
•    بخش نوشتاری 30 دقیقه
•    بخش شفاهی 15 تا 20 دقیقه
•    بخش درک مطلب 90 دقیقه
•    بخش شنیداری 25 تا 30 دقیقه
مزایای مدرک زبان آلمانی تلک
1.    استخدام در شرکت‌ها و مراکز آلمان
2.    امکان تحصیل به زبان آلمانی در سایر کشورها
3.    اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آلمان
4.    اخذ ویزای آلمان
5.    استخدام در شرکت‌های دولتی آلمان
جمع بندی
در این مطلب تلاش نمودیم شما را با آزمون زبان آلمانی تلک بیشتر آشنا نماییم. برای کسب اطلاعات و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با کارشناسان و مشاوران آموزشگاه دیار دانش ارتباط بگیرید. 


 امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • هادی
  آزمون تلک سخته؟
  • مدیر سایت

   آزمون تلک از کنکور ایران خیلی راحت تره

 • تالاس
  توی شهریور هم آزمون تلک‌برگزار میشه
  • مدیر سایت

   آزمون تلک هر ماه برگزار میشه

 • سجاد جاویدی
  ثبت نام و قبولی در آزمون خودمو مدیون موسسه شما هستم . ممنونم ازتون
  • مدیر سایت

   موفق باشید

تماس بگیرید