X
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

تحصیل رشته شنوایی سنجی در ترکیه + دانشگاه ها و شهریه ها + شرایط پذیرش

02632728197 مشاوره و ثبت نام
تحصیل رشته شنوایی سنجی در ترکیه
آموزشگاه دیار دانش
آموزشگاه دیار دانش

فهرست موضوعات


تحصیل رشته شنوایی سنجی در ترکیه


مطالعات شنوایی شناسی در ترکیه ، مانند هر جای دیگر در جهان است: همه چیز بر شنوایی به معنای گسترده تمرکز دارد. هدف از تحصیل رشته شنوایی سنجی در ترکیه ، کمک به کسانی است که دارای مشکلات شنوایی هستند. انتخاب مسیر تحصیل رشته شنوایی سنجی در ترکیه به عنوان مسیر تحصیل در خارج از کشور می تواند انتخاب بسیار خوبی باشد.
در ادامه با شرایط کلی و همچنین دانشگاه هایی که دارای بهترین برنامه ها برای تحصیل رشته شنوایی سنجی در ترکیه می باشند ، آشنا خواهیم شد.

شرایط تحصیل رشته شنوایی سنجی در ترکیه چیست؟

تحصیل رشته شنوایی سنجی در ترکیه
شرایط تحصیل رشته سنوایی سنجی در ترکیه به نوع دانشگاه بستگی دارد. به طور کلی  تحصیل رشته شنوایی سنجی در ترکیه به قبولی در دو آزمون SAT یا آزمون یوس بستگی دارد.
برای تحصیل رشته شنوایی سنجی در دانشگاه های دولتی ترکیه داشتن مدرک دیپلم و نمرات بالای 70 درصد از دروس دبیرستان و سپس قبولی در آزمون یوس بستگی دارد.
دانشگاه خصوصی برای تحصیل رشته شنوایی سنجی در ترکیه ، شرط سابقه تحصیلی در نظر گرفته است. با اینکه دانشگاه های خصوصی آزمون ورودی ندارند اما داشتن بالای 50 درصد نمره قبولی در دروس دبیرستان الزامی است. 

تحصیل رشته شنوایی سنجی در ترکیه به چه زبانی می باشد؟

تحصیل رشته شنوایی سنجی در ترکیه
دانشگاه های دولتی و خصوصی امکان تحصیل رشته شنوایی سنجی در ترکیه به دو زبان انگلیسی و ترکی استانبولی را برای متقاضیان بین المللی فراهم کرده اند.
دانشجویان خارجی برای تحصیل رشته شنوایی سنجی در ترکیه به زبان ترکی باید نمره قبولی درآزمون تومر کسب کنند و مدرک آن را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهند.
برای تحصیل رشته شنوایی سنجی در ترکیه به زبان انگلیسی ، داشتن مدرک های زبان آیلتس یا تافل که مورد قبول دانشگاه مقصد باشند ، ضروری است.


 
بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته شنوایی سنجی در ترکیه کدامند؟

تحصیل رشته شنوایی سنجی در ترکیه
در زیر لیستی از بهترین دانشگاه های دولتی و خصوصی برای تحصیل رشته شنوایی سنجی ترکیه که بر اساس عملکرد تحقیقاتی آنها در رشته شنوایی شناسی رتبه بندی شده اند آورده شده است. 
بهترین دانشگاه های دولتی:
●    دانشگاه آتاتورک ، ارزروم
●    دانشگاه بینگول ، بینگول
●    دانشگاه دوکوز ایلول ، ازمیر
●    دانشگاه اژه ، ازمیر
●    دانشگاه ارجیس ، کایسری

بهترین دانشگاه های خصوصی برای تحصیل رشته شنوایی سنجی در ترکیه عبارتند از:

●    دانشگاه باشکنت ، آنکارا
●    دانشگاه بزمی عالم ، استانبول
●    دانشگاه بیرونی ، استانبول
●    دانشگاه گلیشیم ، استانبول
●    دانشگاه مدیپول ، استانبول


شهریه و هزینه تحصیل رشته شنوایی سنجی در ترکیه چقدر است؟

تحصیل رشته شنوایی سنجی در ترکیه
با توجه به اینکه تحصیل رشته شنوایی سنجی در ترکیه یک رشته پر طرفدار در میان دانشجویان بین المللی می باشد ، رقابت سختی نیز میان دانشگاه های دولتی و خصوصی برای جذب این دانشجویان وجود دارد. تحصیل رشته شنوایی سنجی در ترکیه اگر در دانشگاه دولتی و به زبان ترکی انجام شود ، بسیار به صرفه خواهد بود. هزینه دانشگاه دولتی برای تحصیل رشته شنوایی سنجی در ترکیه به زبان ترکی استانبولی از 2 هزار لیر شروع می شود. اگر تحصیل رشته شنوایی سنجی در ترکیه به زبان انگلیسی باشد این مبلغ کمی بیشتر خواهد شد.
اما قضیه دانشگاه خصوصی کمی متفاوت تر است. در دانشگاه خصوصی هزینه تحصیل رشته شنوایی سنجی در ترکیه از 3 هزار دلار شروع می شود. این شهریه سالانه خواهد بود.

بازار کار و درآمد رشته شنوایی سنجی در ترکیه چطور است؟

تحصیل رشته شنوایی سنجی در ترکیه
فارغ التحصیلان رشته شنوایی سنجی می توانند در بخش شنوایی شناسی/ گوش شناسی بیمارستان ها و کلینیک ها به عنوان کادر حرفه ای تحت نظارت پزشکان متخصص گوش و حلق و بینی مشغول به کار شوند. فارغ التحصیلان رشته شنوایی صلاحت انجام و استفاده از تست های شنوایی اجباری و داوطلبانه که در هر کلینیک و پیش از مدرسه انجام می شود ، را دارند. با توجه به اینکه نیاز روزافزون به تکنسین های شنوایی سنجی در مشاغل توزیع سمعک و کاشت حلزون و همچنین در مراکز تشخیص شنوایی شناسی ، فرصت های شغلی بیشتری نیز برای فارغ التحصیلان این رشته نیز شکل می گیرد. البته باید این موضوع را نیز در نظر داشت که مدرک تحصیلی دانشگاه های ترکیه دارای اعتبار بین المللی هستند. در نتیجه یک متقاضی خارجی تحصیل رشته شنوایی سنجی به خوبی می داند که پس از اتمام تحصیلات خود می تواند در کشور خود یا کشورهای دیگر برای یافتن شغل ، اقدام کند.
متقاضیان تحصیل رشته شنوایی سنجی در ترکیه هیچ جای نگرانی ای بابت آینده شغلی خود نخواهند داشت. زیرا این رشته یکی از پردرآمدترین رشته های تحصیلی می باشد. یک متخصص شنواسنج با سابقه کاری زیر 5 سال می تواند به طور متوسط در آمدی در حدود 95310 لیر در سال داشته باشد. مسلما شنواسنج با تجربه و سابقه بیشتر درآمدی بسیار بیشتر خواهد داشت. طبق آمار پیش بینی می شود این مبلغ تا سال 2027 بیش از 52 درصد افزایش یافته و به 145306 لیر در سال برسد.


  • تحصیل رشته شنوایی سنجی در ترکیه چند ساله است ؟

    دو ساله

  • تحصیل رشته شنوایی سنجی در ترکیه به چه زبانی می باشد ؟

    ترکی استانبولی

  • تحصیل رشته شنوایی سنجی در ترکیه بدون آزمون امکانپذیر است ؟

    بله 


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید