X
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

دانشگاه باتمان ترکیه + رشته ها + شهریه ها + معرفی کامل

02632728197 مشاوره و ثبت نام
دانشگاه باتمان ترکیه
آموزشگاه دیار دانش
آموزشگاه دیار دانش

فهرست موضوعات

دانشگاه باتمان ترکیه

دانشگاه باتمان ترکیه ( به ترکی : Batman Üniversitesi ) یک دانشگاه دولتی است و یکی از 17 دانشگاه جدید است که با "قانون اصلاحات در بیانیه های ضمیمه قانون تشکیلات مؤسسات آموزش عالی، به فرمان قانونی اعضای هیئت علمی موسسات آموزش عالی در 28 مه 2007 در باتمان ترکیه تاسیس شده است.

تحصیل در دانشگاه باتمان ترکیه
 دانشگاه باتمان ترکیه
دانشگاه باتمان ترکیه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می پذیرد. زبان تحصیل در دانشگاه باتمان ترکیه، ترکی و انگلیسی می باشد. کسانی که قصد تحصیل در دانشگاه باتمان ترکیه را دارند، برای رشته های انگلیسی زبان باید در ابتدای ترم اول دانشگاه در آزمون مهارت زبان انگلیسی شرکت کنند. دانشگاه باتمان ترکیه به دانشجویان این امکان را می دهد که با نمرات کسب شده از تافل در خارج از دانشگاه به تحصیل در دانشگاه باتمان ترکیه بپردازند، البته مشروط به شرایط خاص. برای رشته های ترکی زبان شرط ورود به دانشگاه باتمان ترکیه آزمون تومر می باشد، در صورت نداشتن مدرک تومر نگران نباشید، دانشگاه باتمان ترکیه در ترم اول، دوره زبان برایتان برگزار می کند. اخذ پذیرش از دانشگاه باتمان ترکیه را با خیال راحت به ما بسپارید.
 
شرایط پذیرش از دانشگاه باتمان ترکیه
 
شرط اخذ پذیرش در دانشگاه باتمان ترکیه آزمون یوس است. آزمون یوس امتحانی است که دانشجویان بین المللی باید در آن شرکت کرده و با توجه به نتیجه آن برای تحصیل در دانشگاه مورد نظر خود اقدام می کنند. پذیرش از دانشگاه باتمان ترکیه به مانند تمامی دانشگاه های خارج از ایران نیاز به ترجمه رسمی سوابق تحصیلی دارد. متقاضیان نظام قدیم برای تحصیل در دانشگاه باتمان ترکیه نیاز به ترجمه رسمی دیپلم و ریز نمرات و پیش دانشگاهی و ریز نمرات خود دارند. متقاضیان نظام جدید برای اخذ پذیرش از دانشگاه باتمان ترکیه نیاز به ترجمه رسمی دیپلم و ریز نمرات خود دارند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و یا برای اخذ پذیرش از دانشگاه باتمان ترکیه با مشاوران و متخصصان ما در آموزشگاه دیار دانش در ارتباط باشید.

دانشگاه باتمان ترکیه دارای 10 دانشکده، 2 مدرسه، 7 آموزشگاه حرفه ای و 1 موسسه به شرح زیر می باشد:
 
دانشکده ها
1.    دانشکده دندانپزشکی
2.    دانشکده علوم و هنر
3.    دانشکده هنرهای زیبا
4.    دانشکده اقتصاد و علوم اداری
5.    دانشکده علوم اسلامی
6.    دانشکده فنی و مهندسی و معماری
7.    دانشکده علوم بهداشت
8.    دانشکده آموزش فنی
9.    دانشکده فنی
10.    دانشکده گردشگری

مدارس
1.    دانشکده زبان های خارجی
2.    دبیرستان تربیت بدنی و ورزش

آموزشگاه های حرفه ای
1.    آموزشگاه حرفه ای منطقه صنعتی سازمان یافته بشیری
2.    هنرستان حسنکیف
3.    مدرسه حرفه ای کوزلوک
4.    آموزشکده خدمات بهداشتی حرفه ای
5.    آموزشگاه حرفه ای ساسون
6.    مدرسه حرفه ای علوم اجتماعی
7.    دانشکده فنی حرفه ای

موسسات
1.    دانشکده تحصیلات تکمیلی آموزش و پرورش

امکانات دانشگاه باتمان ترکیه

دانشگاه باتمان ترکیه

دانشگاه باتمان ترکیه دارای امکانات زیادی از جمله:
امکانات اجتماعی: در سال 2019، رستوران دانشگاه باتمان ترکیه با ظرفیت 250 نفر، وعده های غذایی روزانه 200 تا 250 نفر را سرو می کند و سالانه به 50 تا 60 هزار نفر خدمات ارائه می دهد.
امکانات ورزشی: 1 مجموعه ورزشی جدید در پردیس رامان غربی به مساحت 17000 متر مربع، یک مرکز ورزشی با 1 زمین والیبال، 1 زمین بسکتبال و 1 زمین تنیس در دانشگاه باتمان ترکیه وجود دارد.
امکانات فرهنگی: بیشتر فعالیت های فرهنگی دانشجویان دانشگاه باتمان ترکیه توسط وزارت بهداشت، فرهنگ و ورزش انجام می شود. هدف از فعالیت های فرهنگی، استفاده از زمان فوق برنامه دانش آموزان بر اساس علایقشان، کمک به آنها برای کسب عادت استراحت و تفریح با علایق جدید، آنها را قادر می سازد تا پیشرفت های جدید در هنرهای زیبا و فناوری را دنبال کنند، در این فعالیت ها شرکت کنند، روابط اجتماعی خود را با طبیعت، عشق انسانی توسعه دهند.
از دیگر امکانات دانشگاه باتمان ترکیه:
کتابخانه
امکانات ورزشی
استخر سرپوشیده و روباز
کافه‌تریا
سالن غذاخوری
سالن اینترنت
خوابگاه
مرکز مشاوره
انجمن‌های دانشجویی
سالن آمفی‌تئاتر
انواع آزمایشگاه

رشته های دانشگاه باتمان ترکیه

دانشگاه باتمان ترکیه

دانشگاه باتمان ترکیه دارای دانشکده ها و مدارس بسیاری می باشد، که هرکدام دارای چندین رشته می باشند. پرطرفدارترین رشته های دانشگاه باتمان ترکیه :

دندانپزشکی
مدیریت
حسابداری
اقتصاد
مدیریت کسب‌وکار
برنامه‌ریزی منطقه‌ای
مهندسی متالورژی
مهندسی زمین‌شناسی
مهندسی نفت و گاز
مهندسی معدن
مهندسی برق و الکترونیک
برنامه‌ریزی شهر
معماری
مهندسی عمران
مهندسی مکانیک
مهندسی نفت و گاز
مهندسی خودرو
مهندسی تولید 
برای کسب اطلاعات بیشتر از رشته های دانشگاه باتمان ترکیه با مشاوران و متخصصان ما در آموزشگاه دیار دانش تماس بگیرید.

شهریه دانشگاه باتمان ترکیه 

دانشگاه باتمان ترکیه

شهریه دانشگاه باتمان ترکیه در مقایسه با دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه مقرون به صرفه تر است. اما میزان شهریه این دانشگاه متناسب با رشته و مقطع تحصیلی دانشجو متغییر است.
برای کسب اطلاعات بیشتر از شهریه های دانشگاه باتمان ترکیه با مشاوران و متخصصان ما در آموزشگاه دیار دانش تماس بگیرید.

آدرس و وب سایت دانشگاه باتمان ترکیه

دانشگاه باتمان ترکیه

وب سایت دانشگاه باتمان ترکیه: برای کسب اطلاعات بیشتر از دانشگاه باتمان ترکیه به سایت دانشگاه به آدرس http://batman.edu.tr مراجعه کنید.
آدرس دانشگاه باتمان ترکیه:
Yenişehir Mahallesi, Batman Üniversitesi Batıraman Kampüsü 72000 Merkez 72, 060 Batman Merkez/Batman, Turkey

آموزشگاه دیار دانش چگونه اخذ پذیرش از دانشگاه باتمان ترکیه را آسان نموده؟
 
آموزشگاه دیار دانش به عنوان تخصصی ترین مرکز برگزاری کلاس های آمادگی آزمون یوس در کرج و تهران و به صورت آنلاین (غیر حضوری) در سراسر کشور با بهره مندی از برجسته ترین اساتید، شما را برای کسب بالاترین نمره در آزمون یوس، برای ورود به دانشگاه های دولتی ترکیه آماده می کند.
 

باتمان

باتمان شهری با اکثریت کرد، در منطقه جنوب شرقی آناتولی ترکیه و مرکز استان باتمان است. این فلاتی در ارتفاع 540 متری (1772 فوت) از سطح دریا، در نزدیکی محل تلاقی رودخانه باتمان و دجله قرار دارد. میدان نفتی باتی رامان، که بزرگترین میدان نفتی ترکیه است، درست خارج از شهر قرار دارد. باتمان دارای یک فرودگاه محلی و یک پایگاه هوایی نظامی است که برای ترانزیت هواپیما و هلیکوپتر در برخی از عملیات جستجو و نجات در طول جنگ خلیج فارس استفاده می شد.
باتمان آب و هوای گرم تابستانی مدیترانه ای دارد، تابستان‌های این شهر به‌طور متوسط یکی از گرم‌ترین تابستان‌های کشور است که میانگین دمای آن 30.9 درجه سانتی‌گراد (87.6 درجه فارنهایت) در ماه جولای است. بارندگی در طول ماه های تابستان تقریباً وجود ندارد و بسیاری از ماه های تابستان بدون بارش قابل اندازه گیری می گذرند. زمستان ها خنک و مرطوب با شب های یخبندان است. بارش برف بین ماه های دسامبر و مارس پراکنده است، برف برای یک یا دو هفته می بارد و عمق برف رکورد 32.0 سانتی متر (12.6 اینچ) است.


  • تحصیل در دانشگاه باتمان ترکیه به چه زبانی می باشد ؟

    ترکی استانبولی

  • دانشگاه باتمان در کدام شهر ترکیه واقع شده است ؟

    باتمان در جنوب شرقی این کشور


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید