X
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

دانشگاه یوزونجوییل ترکیه + معرفی کامل و شرایط پذیرش

02632728197 مشاوره و ثبت نام
دانشگاه یوزونجوییل ترکیه
در ادامه این مطلب به بررسی شرایط ثبت نام و پذیرش و همچنین معرفی امکانات دانشگاه یوزونجوییل ترکیه می پردازیم
آموزشگاه دیار دانش
آموزشگاه دیار دانش

دانشگاه یوزونجوییل ترکیه

دانشگاه یوزنجوویل ترکیه

دانشگاه یوزونجوییل ترکیه یک دانشگاه دولتی است که با فرمان قانون شماره 41 مورخ 20 ژوئیه 1982 در وان ترکیه تأسیس شد. دانشگاه یوزونجوییل ترکیه در ساحل شمالی دریاچه وان و در کیلومتر 15 جاده Erciş واقع شده است. دانشگاه یوزونجوییل ترکیه که حدود 30000 دانشجو دارد، به دلیل زلزله بزرگ وان در 23 اکتبر 2011 برای مدتی از آموزش وقفه گرفت. در این دانشگاه که سال تحصیلی 2011-2012 را با مشکلات فراوان به پایان رساند، افتتاح تقویم تحصیلی 2012-2013 به جز دانشکده پزشکی به 30 اکتبر 2012 به تعویق افتاد.
کمک به دنیای علم با فعالیت های پژوهشی و آموزشی اصیل، پرورش افراد مبتکر، محقق و سازنده، هدایت توسعه اجتماعی در راستای نیازهای منطقه ای، ملی و بین المللی از جمله ماموریت های دانشگاه یوزونجوییل ترکیه می باشد.

وان

وان، شهری است که اکثراً کردها و جمعیت ارمنی نشین در شرق استان است. این شهر در ساحل شرقی دریاچه وان قرار دارد.
وان به عنوان یک منطقه شهری بزرگ سابقه طولانی دارد. این شهر از هزاره اول قبل از میلاد شهری بزرگ بوده است. حضور ترکها در وان و سایر مناطق آناتولی در نتیجه پیروزی سلجوقیان در نبرد ملازگیرت (1071) علیه امپراتوری بیزانس آغاز شد.
وان دارای آب و هوای قاره ای ( Köppen : Dsa, Trewartha : Dc ) با زمستان های سرد و برفی و تابستان های بسیار گرم و خشک است. بارش را می توان در بیشتر سال مشاهده کرد که در بهار و پاییز به اوج می رسد و از ژوئیه تا سپتامبر یک تابستان خشک کوتاه است.
از نظر آشپزی، از آنجایی که برخی از شهرهای ترکیه به دلیل فرهنگ کباب یا انواع دیگر غذاهای سنتی محلی شهرت یافتند، وان با فرهنگ صبحانه خود متمایز شده است. 

تحصیل در دانشگاه یوزونجوییل ترکیه
 دانشگاه یوزنجوویل ترکیه
دانشگاه یوزونجوییل ترکیه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می پذیرد. زبان تحصیل در تمامی رشته های دانشگاه یوزونجوییل ترکیه، ترکی و در برخی رشته ها انگلیسی می باشد. در نتیجه شرط ورود به دانشگاه یوزونجوییل ترکیه آزمون تومر می باشد، اما نگران نباشید، در صورت نداشتن مدرک تومر می توانید به تحصیل در دانشگاه یوزونجوییل ترکیه بپردازید. دانشگاه ترم اول دوره زبان برایتان برگزار می کند. اخذ پذیرش از دانشگاه یوزونجوییل ترکیه را با خیالی راحت به ما بسپارید. 
 
شرایط پذیرش از دانشگاه یوزونجوییل ترکیه
 
شرط اخذ پذیرش در دانشگاه یوزونجوییل ترکیه آزمون یوس است. آزمون یوس امتحانی است که دانشجویان بین المللی باید در آن شرکت کرده و با توجه به نتیجه آن برای تحصیل در دانشگاه مورد نظر خود اقدام می کنند. پذیرش از دانشگاه یوزونجوییل ترکیه به مانند تمامی دانشگاه های خارج از ایران نیاز به ترجمه رسمی سوابق تحصیلی دارد. متقاضیان نظام قدیم برای تحصیل در دانشگاه یوزونجوییل ترکیه نیاز به ترجمه رسمی دیپلم و ریز نمرات و پیش دانشگاهی و ریز نمرات خود دارند. متقاضیان نظام جدید برای اخذ پذیرش از دانشگاه یوزونجوییل ترکیه نیاز به ترجمه رسمی دیپلم و ریز نمرات خود دارند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر ازدانشگاه یوزونجوییل ترکیه به سایت دانشگاه به آدرس   http://www.yyu.edu.tr/  مراجعه کنید و یا برای اخذ پذیرش از دانشگاه یوزونجوییل ترکیه با مشاوران و متخصصان ما در آموزشگاه دیار دانش در ارتباط باشید.
 
دانشگاه یوزونجوییل ترکیه دارای 18 دانشکده، 5 موسسه، 3 مدرسه و 10 آموزشگاه حرفه ای به شرح زیر می باشد:
 دانشگاه یوزنجوویل ترکیه
دانشکده ها
1.    دانشکده دریانوردی
2.    دانشکده دندانپزشکی
3.    دانشکده داروسازی
4.    دانشکده ادبیات
5.    دانشکده تعلیم و تربیت
6.    دانشکده مدیریت بازرگانی ارسیس
7.    دانشکده علوم
8.    دانشکده هنرهای زیبا
9.    دانشکده اقتصاد و علوم اداری
10.    دانشکده الهیات
11.    دانشکده معماری و طراحی
12.    دانشکده مهندسی
13.    دانشکده موسیقی و هنرهای نمایشی
14.    دانشکده علوم بهداشت
15.    دانشکده شیلات
16.    دانشکده پزشکی 
17.    دانشکده گردشگری
18.    دانشکده دامپزشکی

https://diyare-danesh.com/post/23/%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%DB%8C%D9%88%D8%B3

موسسات
1.     موسسه علوم تربیتی
2.    دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم طبیعی و کاربردی
3.    موسسه علوم بهداشتی 
4.    موسسه علوم اجتماعی
5.    موسسه زبان های زنده 

مدارس
1.    دبیرستان تربیت بدنی و ورزش
2.    کنسرواتوار دولتی موسیقی ترکیه 
3.    دانشکده زبانهای خارجی 

آموزشگاه های حرفه ای
1.    آموزشگاه حرفه ای باسکاله
2.    آموزشگاه حرفه ای چالدیران 
3.    مدرسه حرفه ای ارسیس
4.    مدرسه خدمات بهداشتی حرفه ای Erciş
5.    مدرسه حرفه ای Gevaş 
6.    هنرستان مرادیه
7.    مدرسه حرفه ای اوزالپ 
8.    مدرسه حرفه ای امنیت وان
9.    مدرسه حرفه ای وان
10.    مدرسه حرفه ای خدمات بهداشتی وان 

رشته های دانشگاه یوزونجوییل ترکیه

دانشگاه یوزنجوویل ترکیه

دانشگاه یوزونجوییل ترکیه دارای دانشکده ها و مدارس و آموزشگاه های بسیاری می باشد، که هرکدام دارای چندین رشته می باشند. برخی از رشته های دانشگاه یوزونجوییل ترکیه به شرح زیر می باشد:
بیولوژی
علوم پایه
فیزیک
ریاضیات
مامایی
پرستاری
زبان و ادبیات آلمانی
بیولوژی
جغرافیا
فیزیک
زمین شناسی
مهندسی صنایع غذایی
و...

امکانات دانشگاه یوزونجوییل ترکیه 

دانشگاه یوزنجوویل ترکیه

دانشگاه یوزونجوییل ترکیه دارای امکانات رفاهی و آموزشی بسیاری می باشد. در زیر به برخی از این امکانات اشاره میکنیم:
امکانات اجتماعی: در سال 2019، رستوران دانشگاه یوزونجوییل ترکیه با ظرفیت 250 نفر، وعده های غذایی روزانه 200 تا 250 نفر را سرو می کند و سالانه به 50 تا 60 هزار نفر خدمات ارائه می دهد.
امکانات بهداشتی: از آنجایی که مرکز پزشکی Dursun Odabaş و دانشکده دندانپزشکی خدمات بهداشتی را در محوطه دانشگاه یوزونجوییل ترکیه ارائه می دهند، کارکنان و دانشجویان می توانند به راحتی درمان شوند. 
کتابخانه: کتابخانه دانشگاه یوزونجوییل ترکیه دارای ۳۰ هزار جلد کتاب و ۲۰ هزار مجله است. این کتابخانه به شبکه‌ی اینترنت متصل است و هم زمان ۳۰ دانشجو می‌توانند از امکانات آن استفاده کنند. این کتابخانه‌ی مجهز نیاز‌های پژوهشی دانشجویان این دانشگاه را تا حد بسیار زیادی مرتفع می‌سازد.
ورزشی: از جمله امکانات ورزشی دانشگاه یوزونجوییل ترکیه می‌توان به سالن ورزشی روباز با ظرفیت ۲۵۰۰ تماشاگر، سالن‌های سرپوشیده، زمین والیبال و بسکتبال و تنیس، استخر و... اشاره کرد.

 

شهریه دانشگاه یوزونجوییل ترکیه 

 

دانشگاه یوزنجوویل ترکیه
 
شهریه دانشگاه یوزونجوییل ترکیه در مقایسه با دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه مقرون به صرفه تر است. اما میزان شهریه این دانشگاه متناسب با رشته و مقطع تحصیلی دانشجو متغییر است. برای کسب اطلاعات بیشتر از شهریه های دانشگاه یوزونجوییل ترکیه با مشاوران و متخصصان ما در آموزشگاه دیار دانش تماس بگیرید.
 
آموزشگاه دیار دانش چگونه اخذ پذیرش از دانشگاه یوزونجوییل ترکیه را آسان نموده؟
 
آموزشگاه دیار دانش به عنوان تخصصی ترین مرکز برگزاری کلاس های آمادگی آزمون یوس در کرج و تهران و به صورت آنلاین (غیر حضوری ) در سراسر کشور با بهره مندی از برجسته ترین اساتید، شما را برای کسب بالاترین نمره در آزمون یوس، برای ورود به دانشگاه های دولتی ترکیه آماده می کند.
دانشگاه یوزنجوویل ترکیه


  • آیا دانشگاه یوزونجوییل آزمون یوس برگزار می کند ؟

    بله

  • تحصیل در دانشگاه یوزونجوییل به چه زبانی می باشد ؟

    ترکی استانبولی


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید